Jan Černý

Programátor

Pracuji jako programátor ve společnosti mgm technology partners s. r. o., což je pobočka německé softwarové firmy s 20ti letou tradicí a 400 zaměstnanci po celé Evropě.

K této práci jsem se dostal celkem klasicky, studiem počítačového oboru na ČVUT. Možná za to mohl i můj první počítač – 286ka s černožlutým monitorem. To, že na něm moc “moderních” her nefungovalo, se pro mé kariérní směřování ukázalo jako výhoda.

Nikdy jsem počítačům nepropadl úplně. Nebál jsem se užívat i svobod studentského života – cestování, dobrovolničení, atp. Studium jsem však po 5ti letech zakončil a práce programátora byla nejlogičtější způsob, jak se na trhu „zhodnotit“.

Být součástí populárního a rostoucího oboru se ukazuje jako dobrá volba. Firmy se snaží o zaměstnance všemožně pečovat, prostě být pro ně atraktivní. Já osobně na své současné práci oceňuji mezinárodní kolektiv s českým prvkem, kreativní a smysluplnou práci (projekt) a přítomnost zkušených kolegů. V neposlední řadě potom atraktivní polohu, nekorporátní firemní kulturu a polo-volnou pracovní dobu.

Můj nejzajímavější pracovní den

Mám pocit, že každý den může být hodně zajímavý. Vůbec si nepamatuji, kdy naposledy mě nějaký pracovní den nebavil, nudil bych se, nebo bych se musel do něčeho nutit. To snad hlavně proto, že si náplň z větší části vytvářím já. Sám rozhoduji, s kým se potřebuji sejít, komu zavolat, jakou novou technologii vyzkoušet. Napadají mě ale dva momenty, oba z mého prvního zaměstnání. Když jsem poprvé samostatně opravil chybu (bug) a měl pocit, že si výplatu opravdu zasloužím. Nebo když jsem cca po ¾ roce po nástupu úplně samostatně připravil a nasadil novou verzi telefonní aplikace (aniž by přitom přestalo fungovat telefonování všech dispečerských pracovišť ČEZ a. s.)

jan-cerny