Eliška Kyršová

Lektorka českého jazyka

Odjakživa mě bavilo vymýšlet program pro ostatní a zprostředkovávat poznání a zážitky. Studovala jsem bohemistiku a nakonec vystudovala češtinu a angličtinu v kombinaci s učitelstvím. V minulosti jsem čerpala hlavně z toho, co jsem si odnesla z univerzity, teď těžím nejvíce z vlastní praxe a vzdělávacích aktivit absolvovaných mimo školu.

Neustále se chci vyvíjet a učit nové věci, a proto je pro mě vzdělávání celoživotní téma, kterému se dlouhodobě věnuji. Možností, jak se v tomto oboru uplatnit, je celá řada, a učitelka stojící za katedrou před znuzenými dětmi je varianta pouze pro ty, kteří žijí z filmů pro pamětníky. Vzdělávání je obor pro tvořivého ducha a pro ty, kteří se nebojí dělat věci jinak.

V současné době žiji v Austrálii a zastávám pozici zástupkyně koordinátora ve volnočasovém centru. Denně posouvám vlastní meze toho, jak uspět v roli, pro kterou jsou znalost jazyka a komunikační dovednosti naprosto klíčové. Z celého týmu a všech rodin, se kterými pracujeme, jsem jediná s ryze neaustralskými kořeny.

Můj nejzajímavější pracovní den

Každý den má zcela jinou dynamiku. Kombinace dětí, vychovatelů v týmu a realizovaných aktivit dělá z každého dne unikum. Některé dny jsou velmi bohaté na nové zkušenosti v ohledu řešení komplikovaných situací s dětmi, kolegy i rodiči. Některé děti mají speciální potřeby, a tak se snažíme, aby se co nejlépe integrovaly. Vždy mě potěší, když se dlouhodobě snažím s nějakým dítětem pracovat a objevím něco, co na něj funguje a posuvá ho dál. Cením si také každého projevu důvěry vůči mně ze strany dětí nebo jejich rodičů.

eliska-kyrsova